čtvrtek 17. března 2016

SFA059: Miroslav Tóth: Oko za okoJednoaktová video opera pre dvoch sólistov, piatich zamestnancov, televíznu hlásateľku, vojaka v trenažéri tanku TU-34, violončelo, barytón saxofón, trombón, cimbal, sadu bicích a päť extenzívnych speváčokČasti: 
1. Cintorín I. 
2. Päť začiatkov 
3. Ouvertúra 
4. Due recitativi e canzonetta 
5. Meditativo 
6. Balleto 
7. Campagna – il ritmo del balleto 
8. Offertorio, recitativo e coro 
9. Don´t let me be to good / Intermezzo 
10. Ária s rytierom / Aria with a knight 
11. Battaglia 
12. La ditta – core e coda 
13. Finale, per due voci e violoncello + Cintorín II.Dej sa odohráva v Humennom. Spúšťa ho autentická televízna reportáž o stave financovania armády v roku 2015. Následne skúma otázku fiktívnej adaptácie bývalého profesionálneho vojaka na civilné pracovné prostredie po ukončení služby v ozbrojených silách. Hlavný hrdina postupne obchádza mesto a vyberá si miesto na založenie fabriky. Vzniká konfrontácia medzi životom v realite a reminiscenciou na armádny život. Hlavný hrdina sa snaží využiť potenciál “zabudnutosti” mesta ako “trojuholníku smrti” - oblasti roky zamorenej trojicou veľkých fabrík (Humenné, Strážske a Vranov nad Topľou) – známou vysokou nezamestnanosťou. Opera kombinuje dokumentárne filmové prvky s prednahratým spevom na videoprojekcii, komponovanou a improvizovanou hudbou, a javiskovou hereckou akciou.

FREE DOWNLOAD (complete)

FREE DOWNLOAD (only Sheets of Music)V hlavných úlohách:
Marek Kundlák - baryton, Samuel Szabo - falzet

Musica falsa et ficte ensemble:
Andrej Gál – violončelo Michal Paľko – cimbál Mikuláš Havrila – trombón Kováts Gergő – barytónsaxofón Kovács Gergely – bicie Zbor extensívnych spevákov: Andrea Ľuptáková, Juhász Orsolya Anna, Zuzana Husárová, Anna Čonková, Lýdia Petrušová, Erik Pánči, Kristína Horníková, Kristína Hanzenová
Miroslav Tóth – dirigent
Námet: Miroslav Tóth, Marek Kundlák
Hudba: Miroslav Tóth
Libreto, dramaturgia: Marek Kundlák, Miroslav Tóth
Divadelná réžia: Marek Kundlák

Žádné komentáře:

Okomentovat